Co się stało?

 

Zwiastun 9209 Wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
  • OglądajCały film - Wyszukiwarka VOD
Pasja

Pasja

Feb. 25, 2004USA127 Min.R
Twoja ocena: 0
8.3 4 głosów


Film online - Wyszukaj w serwisach VOD - Zarejestruj się.

Gdzie oglądać ?

„Pasja” jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa.

Cały film

Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz „ocieka” krwią – sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem.

Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na „doznaniach duchowych” (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać „cierpienie duchowe” Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka – to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.

Film Pasja:

Film Pasja online

Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Pasja
Oryginalny tytuł The Passion of the Christ
IMDb Ranking 7.1 206,271 głosów
TMDb Ranking 7.2 2,258 głosów

Reżyser

Mel Gibson
Reżyser

Obsada

Udostępniono3

Podobne filmy

Niewiniątka
Imperium światła
Interludium w Pradze
Bracia
Rzeka tajemnic
Dom z koszmarów
Szukając cudów
Underdog
Uśmiech Mony Lizy
Inni ludzie
Urodzony mistrz
The Rest of Us

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www