Co się stało?

Zwiastun 31270 Wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
Kler

Kler

Nic co ludzkie nie jest mi obce.Sep. 19, 2018Poland133 Min.PG
Twoja ocena: 10
7.4 34 głosów


Film online - Wyszukaj w serwisach VOD - Zarejestruj się.

Gdzie oglądać ?

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”. Rzucająca światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych. Ich wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos). Pławiący się w luksusach kler, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce…

Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny. Wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Film Kler online:

Film Kler online

Oryginalny tytuł Kler
IMDb Ranking 7.4 3,470 głosów
Udostępniono93

Podobne filmy

The Good House
Wilk
Bo we mnie jest seks
Zakazana miłość
Legiony
Barbershop 2: Z powrotem w interesie
Taniec kryształów
Bohemian Rhapsody
Żużel
On Thin Ice
Poznajmy się jeszcze raz
Gang z boiska

(1) komentarz

  • Zgred 28 września, 2018 Odpowiedz

    Kto by pomyślał że ten film już jest 😀

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www