Zwiastun 962 Wyświetleń

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
  • OglądajCały film
Kraina miodu

Kraina miodu

Jul. 26, 2019Republic of North Macedonia87 Min.Unrated
Twoja ocena: 0
6 2 głosów
Co się stało?

Gdzie oglądać ?

 Kraina miodu – 50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? W „Krainie miodu” Tamary Kotewskiej i Ljubomira Stefanowa oglądamy swoisty kres tego świata. Koniec świata miodu i świata pszczół. A ten świat istniał, jak się wydaje, od zawsze. Zawsze koegzystowali ze sobą pszczoły i ludzie. Jeżeli znikną pszczoły, znikniemy również i my.

Cały film

Od pierwszych, wysmakowanych, malarskich scen tego filmu, trudno oderwać wzrok. Że jest ładnie, to mało powiedziane. Mały punkt na mapie piękna. Ten punkt to człowiek. Kobieta pochylona nad ulami rozmieszczonymi na szerokiej, bajkowej i bajkowo pięknej przestrzeni. To Hatidze, Macedonka doglądająca pasieki od lat, tak jak wcześniej pszczołami zajmowali się jej przodkowie, rodzice, dziadkowie, wszyscy. Bez względu na fakt, będzie niestety ostatnia. Po Hatidze nie ma już nikogo. Ten świat prawdopodobnie zniknie.

Chociaż to dokument, „Krainę miodu” ogląda się jak najpiękniejszą fabularną elegię. O świecie, który jest marzeniem o normalności, szczęściu, o współczuciu. Podstawowych prawach natury, prawach kultury. Co więcej, bez nich zginiemy.

Film Kraina miodu:

Film Kraina miodu online

Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Kraina miodu
Oryginalny tytuł Honeyland
IMDb Ranking 8.0 8,642 votes
TMDb Ranking 8.1 87 votes

Reżyster

Obsada

Udostępniono3

Podobne filmy

Chef Flynn
O ojcach i synach
Można panikować
Ostatnia góra
Whitney
Diego
Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina
Powstanie Warszawskie
Jutro albo pojutrze
I młodzi pozostaną
Miłość i Miłosierdzie
Rat Film

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www

×
Miłego Seansu!