Zwiastun 1360 Wyświetleń

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
  • OglądajCały film
Jack Strong

Jack Strong

Bohater, czy zdrajca..Feb. 07, 2014Poland127 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 2 głosów
Co się stało?

Gdzie oglądać ?

„Jack Strong” to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

Cały film

Pasikowski lubi mocne otwarcia i takie zobaczymy w jego nowym filmie. Z przerażeniem oglądamy, jak sowieccy funkcjonariusze wrzucają do hutniczego pieca kolegę, który zdradził Związek Radziecki. Operacja jest tajna, nie na tyle jednak, żeby nie dowiedzieli się o niej ci, którzy kiedykolwiek mieliby ochotę narazić się imperium. Pułkownik Ryszard Kukliński doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpiecznego zadania się podejmuje, nawiązując współpracę z CIA. Ceniony w sztabie Układu Warszawskiego planista (odpowiedzialny m.in. za przygotowania inwazji wojsk polskich na Czechosłowację) w pewnym momencie stwierdza bowiem, że Rosjanie przygotowują plany wojenne, z których wynika, że w odwecie wojska NATO „zrobią nam Hiroszimę”. Przełom, jak na romantycznego bohatera przystało, jest gwałtowny. Trudno tu mówić o psychologii. Może raczej o szlachetnej naiwności (to planista Kukliński (Marcin Dorociński) dotychczas nie wiedział, czym się zajmują sztaby wrogich sojuszy wojskowych?). W ogóle ta część sztabowo-wojskowa jest mniej udana. 

Na szczęście im dalej, tym lepiej. Najlepiej jest wtedy, gdy Władysław Pasikowski robi to, co potrafi najlepiej, czyli kino akcji. Przygotowania do ucieczki, ewakuacja pułkownika z rodziną – tu mamy porządny, trzymający do końca w napięciu film, mimo że – i to jest sukces reżysera – finał z grubsza znamy.

Film Jack Strong:

Film Jack Strong online

Jack Strong
Oryginalny tytuł Jack Strong
IMDb Ranking 7.1 4,257 votes
TMDb Ranking 6.5 70 votes

Reżyster

Obsada

Marcin Dorociński isRyszard Kukliński
Ryszard Kukliński
Piotr Nerlewski isBogdan Kukliński
Bogdan Kukliński
Patrick Wilson isDavid Forden
David Forden
Maja Ostaszewska isHanna Kuklinska
Hanna Kuklinska
Oleg Maslennikov isKulikov (as Oleg Maslennikow)
Kulikov (as Oleg Maslennikow)
Krzysztof Piesiewicz isZbigniew Brzezinski
Zbigniew Brzezinski
Udostępniono6

Podobne filmy

Polaroid
Q
Szkoła czarownic: Dziedzictwo
(Nie)znajomi
Chce się żyć
Obrazy bez autora
Dziennik Bridget Jones
Obywatel Jones
Seks w wielkim mieście 2
Babyteeth
Bodyguard
7 Uczuć

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www

×
Miłego Seansu!