Co się stało?

 

Zwiastun 3263 Wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
  • OglądajCały film - Wyszukiwarka VOD
Furie

Furie

Apr. 12, 2019Australia82 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5.3 3 głosów


Film online - Wyszukaj w serwisach VOD - Zarejestruj się.

Gdzie oglądać ?

Furie – Młoda kobieta zostaje porwana i wbrew swojej woli jest uczestniczką gry, której stawką jest jej życie.

Bohaterki filmu „The Furies” – nieustraszoną Maddie i nadwrażliwą Kaylę – poznajemy w momencie, gdy padają ofiarą porwania. Mają wziąć udział w krwawej rozgrywce, która wyłoni tylko jedną zwyciężczynię. Reżyser-debiutant, Tony D’Aquino, serwuje nam dobrze znaną historię: najłatwiej określić ją jako skrzyżowanie „The Most Dangerous Game” z „Hostelem”. Teoretycznie nie ma więc co liczyć na szczególną odkrywczość, choć pojawiają się też w filmie pomysły całkiem abstrakcyjne – by nie napisać absurdalne.

 

Cały film

Morderców liczą sobie „The Furies” co najmniej kilku. Prowadzeni są przez nowoczesny system komputerowy. Idee nie zostają zakończone. W finale brakuje momentu katharsis, a jedna z bardziej dobrotliwych postaci – dotąd pokrzywdzona – sama staje się potworem. W końcu, tu cytat, „żyjemy w popieprzonym świecie, pełnym popieprzonych ludzi”. Zwłaszcza uprzywilejowanych mężczyzn. „The Furies” to slasher wyraźnie girl-powerowy, ceniący sobie kobiecą siłę. Bohaterki muszą dowieść, że potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo i co rusz odpierają ataki chorych zwyroli. Poniekąd feministycznemu przesłaniu można przyklasnąć, choć twórcy nadal dają pannom w kość: jednej z nich zostaje… odrąbana twarz – okazuje się, że ten z pozoru niewykonalny manewr jest w gruncie rzeczy możliwy.

Sprawiają „Furies” wrażenie horroru rozjuszonego i pisanego gniewem, choć finalnie jest on mniej napastliwy, niż zakładają twórcy. Scena końcowa rozczarowuje naiwną i mało racjonalną konkluzją, a po drodze źle dopasowano do kontekstu humor sytuacyjny – na przykład, gdy brutalny zabójca w popłochu zwiewa przed wkurzonymi dziewuchami. Może to komizm zupełnie omyłkowy?

Film Furie:

Film Furie online

Furie
Furie
Furie
Oryginalny tytuł The Furies
IMDb Ranking 5.3 2,170 głosów
TMDb Ranking 5.8 52 głosów
Udostępniono7

Podobne filmy

San Andreas
The Old Guarda
Poniżej zera
Czarna Wdowa
Zbieg
Stalowe rekiny
Saint Maud
Gorący pościg
Zabicie świętego jelenia
Armia umarłych
Niewiniątka
Królowe zbrodni

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www