Co się stało?

 

Zwiastun 2795 Wyświetleń Zgłoś błąd

  • Zwiastun Youtube [Kliknij]youtube.com
  • OglądajCały film - Wyszukiwarka VOD
Demony prerii

Demony prerii

Jun. 06, 2019USA86 Min.R
Twoja ocena: 0
10 1 głos


Film online - Wyszukaj w serwisach VOD - Zarejestruj się.

Gdzie oglądać ?

Demony prerii – Zachód końca XIX wieku. Mode małżeństwo żyje na prerii z dala od cywilizacji. Gdy w bliskim sąsiedztwie osiedla się Lizzy ze swoim mężem, zaczynają się dziać trudne do wyjaśnienia zjawiska. Kobiety są atakowane przez nieznaną siłę. O zakłócanie ich spokoju podejrzewają demona prerii, który wydaje się niezwykle podstępny. Mężczyźni posądzają kobiety o paranoję i religijne zabobony.

Chociaż rodzimy poster reklamujący omawiany film to bezdyskusyjnie kawał plakatu, ten oryginalny, amerykański, też jest niczego sobie. Może i na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt imponująco – ot, pokazana plecami kobieta stojąca na progu położonego gdzieś na prerii domostwa. To nic innego, jak trawestacja słynnego ujęcia z „Poszukiwaczy” Johna Forda, do tego z twistem. Kowboj dawno już odszedł, została samotna kobieta i upiorne, czarne łapska. Mąż, Isaac, często opuszcza dom, goniąc za sprawunkami, a Lizzy (Caitlin Gerard), zapewne emigrantka w drugim pokoleniu. Pacierze klepie po niemiecku, przytłaczają preriowe demony. Lecz to nie żadne potwory z piekła rodem, tylko samotność i lęk. Stąd, kiedy nieopodal sprowadza się młode małżeństwo, Emma i Gideon.

Cały film

Dla kobiety to szansa na zrzucenie kotwicy i nawiązanie kontaktu z zasiedloną ziemią, która nie pozwala traktować się jak swoją. Ale Lizzy znajduje broszurkę o nadnaturalnych stworach, której lektura pomaga spersonifikować dręczące ją myśli i obawy. U koncepcyjnej postawy filmu Tammi leży pytanie, czy owe strachy to wykwity umysłu spanikowanej kobiety, czy prawdziwe monstra żerujące na bezbronnych osadnikach. Szukanie odpowiedzi na takie pytanie nie jest łatwe, ponieważ trudno też uwierzyć na słowo skupionej na Lizzy narracji. To nieprzerwanie z jej perspektywy obserwujemy przedstawione wydarzenia.

Film Demony prerii:

Film Demony prerii online

Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Demony prerii
Oryginalny tytuł The Wind
IMDb Ranking 5.5 4,699 głosów
TMDb Ranking 5.3 58 głosów

Reżyser

Emma Tammi
Reżyser

Obsada

Caitlin Gerard isLizzy Macklin
Lizzy Macklin
Ashley Zukerman isIsaac Macklin
Isaac Macklin
Miles Anderson isThe Reverend
The Reverend
Dylan McTee isGideon Harper
Gideon Harper
Udostępniono4

Podobne filmy

Belzebuth
007: Quantum of Solace
Wilcze echa
Labirynt
Alex Cross
Protegowana
Istnienie
Dziewczyna z trzeciego pietra
American Night
Siedem
W obronie miłości
Life

Zostaw recenzję lub opinie

Imię *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój adres email (nie będzie publikowany)
Strona www